Elektrické Obvody II
Studijní materiály
Pracovní sešit EO 2 - Mohylová, Punčochář (definitivní, pdf z r. 2013, 182 stránek 1,4 MB). Magnetické obvody, dielektrické obvody, harmonický ustálený stav, přechodové děje, semestrální projekt, laboratorní úlohy.
Základy elektrotechniky - pro spš elektrotechnické, Javorský, Bobek, Musil (pdf 11 MB). Kniha je dobrá pro pochopení základů a je v některých věcech lepší, než skripta od Mohylky.
Teorie Obvodů I - skripta z roku 2012, Jaromír Kijonka a kolektiv.
Teorie Obvodů II - skripta z roku 2012.
Bláhovec 2
Zpracování biosignálů
Nějáké příklady naleznete
TADY
Metoda uzlových napětí
Simulátor obvodů
Simulátor obvodů - Pro spuštění je třeba mít nainstalovanou javu. Umožňuje simulaci základních elektrických obvodu. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši, vybrat požadovanou součástku a umístit ji. Jediným problémem zde může být jen nezlanost angličtiny. Základní součástky, kterými program disponuje jsou odpor (resistor), kondenzátor (capacitor), cívka (inductor), vypínač (switch), dioda (diode), oparační zesilovač (Operational amplifier, v programu jako AMP) a samozřejmě drát (wire) na spojování součástek. Program také nabízí simulaci kombinačních obvodů (AND, NAND, OR, NOR, XOR a INVERTER) a sekvenčních obvodů (D a JK klopné obvody) a mnoho dalších prvků. Po kliknutí pravým tl. m. na součástku a výběru view in scope se dole zobrazí časový průběh napětí na součástce tak jako na osciloskopu.
Výpočty s komplexními čísly
Komplexní čísla v excelu - přehled základních funkcí pro práci s komplexími čísly, které můžete využít při vypracovávání tabulek k protokolům. Např funkce complex(20;30) vytvoří komplexní číslo 20+30i, nebo imabs(complex(3;4)) vrátí absolutní hodnotu komplexního čísla 3+4i (v tomto případě 5).
Komplexní čísla v matlabu
Komplexní čísla v mathcadu - v mathcadu je nutnost zadávat imaginární část jako 22i, protože 22*i mathcad chápe jako proměnnou i vynásobenou 22, takže např. komplexní číslo 2+i se v mathcadu zapíše jako 2+1i.